Matsan "tutkal bizim işimiz" diyor!

Matbaacılarınsesi dergisi sayı 222 (kaynak)

 

Printtek 2017'deki stantlarında bir araya geldiğimiz firma sahibi Ramis Topal, tutkal konusundaki iddialarını şu sözlerle anlatıyor: "Siz bizi tanıyorsunuz, çünkü biz en iyisiyiz.

Türk Henkel'in bayiliğini üstlenen firma Printtek Fuarında yapıştırıcı çözümlerini tanıttı. Firma sahibi Ramis Topal ile fuar ve firmaları hakkında konuştuk. Matsan Matbaa Cilt Malzemeleri Sanayi ve Tic.Ltd Şti. 1980 yılında İstanbul Sultanhamet Çemberlitaş’ta kuruldu. 1995 yılında ise Topkapı 2. Matbaacılar sitesine taşındı. Matsan olarak Türk Henkel ile premium diyebileceğim bir ortaklığımız var.

Kendi alanımızda bir numarayız. Pazara öncülük eden, pazarı yönlendiren ve sektördeki ihtiyaçlara göre tutkal üreten, müşteri memnuniyetini üst seviyede tutan bir firmayız. Fuarda ürünleri satmak veya müşteri kazanmaktan ziyade mevcut ve potansiyel müşterilerimizi ağırlamak bizim için önemliydi. Son zamanlarda pur tutkallarına ilgi olduğunu söyleyebilirim. Sıcak tutkallara ve Henkel'in tüm ürünlerine yoğun bir talep var. Yapıştırmadaki hatalardan geri dönüş yok. Kutu, kitap yapıştırma gibi işlerdeki hatalar maliyetleri çok fazla artırabilir. Örneğin ilaç kutusunu yapıştırdığınızda o kutunun depo ortamında, sıcak ve soğuk ortamlarda atmaması gerekiyor. Henkel'in ürünlerini kullananların bu konuda en ufak bir çekincesi olmuyor.

Çünkü ürünün kalitesinden çok eminler. Biz de bu güveni verdiğimiz için çok gururluyuz. Matbaacılıkta, ambalajda ve bir kağıdın yapıştırıldığı bütün sektörlerde varız. Biz diyoruz ki, müşterilerimiz yeter ki doğru işe bizim önerdiğimiz doğru ürünleri kullansın. Öyle olduğunda hiçbir sorun yaşamayacaklarının garantisini veriyoruz. Dünya devi Henkel ile ortaklık yapıyoruz Bu konuda kendimize ve tecrübemize güveniyoruz. Matbaacılar ve ambalajcılar rahat olsunlar. Biz, içeriği belli olmayan kalitesiz ürünlerle rekabet etmiyoruz. Müşterilerimize 37 yıllık tecrübemiz ve üstün hizmet anlayışımızla yapıştırıcı konusunda en doğru ve en kaliteli ürünleri tedarik etmeye devam edeceğiz. Sektördeki firmalara bu konuda yeter ki doğru adrese gelin ve bize güvenin diyoruz.